Samorządowe Przedszkole nr 65

Galeria

Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:
 
aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...
 

NARWALE - projekt KOLORY (tajna praca plastyczna)

Przedszkolaki wykonały bardzo efektowną pracę plastyczną, której w pełnej formie nie możemy jeszcze pokazać. Póki co to tajemnica. Dzieci barwiły kartki za pomocą moczonej w wodzie bibuły, powstały w ten sposób fantazyjne tła, które wykorzystaliśmy do zrobienia upominków dla rodziców (ciii, nie mówcie im jeszcze!)! Na kilku zdjęciach widać kolejny etap prac nad prezentami. Czy zgadniecie co zrobiliśmy?

NARWALE - projekt KOLORY (doświadczenia)

W ramach realizacji projektu edukacyjnego KOLORY przedszkolaki wzięły udział w szeregu aktywności poświęconych kolorom, ich mieszaniu i tworzeniu na różne sposoby. Zapraszamy na fotorelację z zajęć na których dzieci wykonywały doświadczenia, a także tworzyły samodzielnie magiczne (kolorowe) eliksiry i butelki sensoryczne.

NARWALE - w kinie

Pod koniec maja, Narwale wybrały się do Multikina na film pt. "Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnice szkolnego podwórka". Starszakom spodobały się magiczne zwierzęta, które towarzyszą grupie przyjaciół. Obecność zwierząt sprawia, że dzieci zyskują bratnie dusze, czują się bezpieczniej, stają się bardziej pewne siebie i odważne. Każdy z trójki głównych bohaterów mierzy się z innym problemem: z nieśmiałością, z obcością w nowym środowisku, z kłopotami rodziców. Wszystkich łączy chęć nawiązywania kontaktów i znalezienia prawdziwej przyjaźni oraz to, że mają problem z utrzymywaniem relacji. Narwale zobaczyły jak powinien zachowywać się przyjaciel, dowiedziały się, czy warto pozostać wiernym swoim przekonaniom oraz co to znaczy być odpowiedzialnym za innych?
Szkoła magicznych zwierząt podejmuje ważne zagadnienia, które dotyczą prawie każdego dziecka. Pozwala poradzić sobie dzieciom z trudnymi emocjami, związanymi z przebywaniem w grupie rówieśniczej m.in. z lękiem, zazdrością i złością, uczy budowania pozytywnych relacji z przyjaciółmi, przekonuje, że w relacjach warto być autentycznym. Pokazuje też, jak współpraca w grupie pomaga w osiąganiu wspólnego celu. Wiedza zdobyta podczas filmu na pewno przyda się naszym przyszłym pierwszoklasistom.

PEREŁKI - robotyka VII

Na kolejnej robotyce dzieci wykonały łaziki transportowe. Podczas swobodnej zabawy zostało wielokrotnie udowodnione, że świetnie one działają i potrafią przewieźć nawet większe od siebie ciężary.

NARWALE - ale mamy szczęście!

Okazuje się, że w naszym przedszkolnym ogrodzie znajduje się szczęśliwe miejsce. Do końca nie wiadomo czy kiedyś miała tu koniec jakaś tęcza, a może wróżka rozsypała swój magiczny pyłek. Faktem jest natomiast, że można tu znaleźć cztero-, a nawet pięciolistne koniczyny! Nasz rekord, to dwanaście czterolistnych i dwie pięciolistne w ciągu jednego dnia. Nie zdradzimy Wam dokładnej lokalizacji, bo chcemy go pobić, ale? szukać każdy może. Życzymy Wam szczęścia, co najmniej takiego jakie mamy my!

NARWALE - warsztaty wielkanocne

Tuż przed świętami spotkaliśmy się w przedszkolu z rodzicami aby wykonać zajączki z polaru. Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci na przywitanie gości zaśpiewały dwie wiosenne piosenki, a potem rozwiązały świąteczną krzyżówkę. Potem przeszliśmy do celu spotkania, przedszkolaki dzielnie asystowały w szyciu maskotek i wybieraniu do nich dodatków.  Zapraszamy na fotorelację.

PEREŁKI - powitanie wiosny

21 marca przedszkolaki z Perełki spotkały się w sali gimnastycznej na uroczystości powitania Wiosny. Każda grupa ubrała się w inny kolor tęczy. Dzieci odgadywały zagadki, śpiewały piosenki i brały udział w innych tradycyjnych obrzędach: pochód z gaikiem maikiem, wywiezienie marzanny na taczkach. Piękna to była uroczystość i wszyscy bardzo się starali. Wiosnę uznajemy za przywitaną, teraz czekamy na ciepłe, słoneczne dni pełne zielonych liści i kolorowych kwiatów.

NARWALE - wiosenny kącik przyrody

W marcu przedszkolaki z grupy Narwali bawiły się w ogrodników. Sadziły cebulki, siały nasionka. Piękny mamy ogródek w sali na parapecie, który dzieci regularnie oglądają obserwując zachodzące w roślinkach zmiany. Już niedługo będziemy zjadać na kanapkach pędy cebuli i kiełki rzeżuchy oraz podziwiać wyhodowane kwiatki, a bazylia posłuży jako przekąska dla patyczaków.