Samorządowe Przedszkole nr 65

Galeria

Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:
 
aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...
 

PEREŁKI - Misja Skratek

Przedszkolaki z Perełki miały okazję podszkolić się z wiedzy dotyczącej odpadków, które można wrzucać do kanalizacji. Podczas przedstawienia poznały historię smoka Skratka, który spędził długie lata w krakowskich kanałach, w których ubrudził się niesamowicie przedmiotami wrzuconymi do kanalizacji. Dzieci pomogły mu oczyścić się z odpadków i wszystko skończyło się dobrze. Ach, mądre te nasze Perełki!

PEREŁKI - Straż miejska

Jak co roku odwiedzili nas w przedszkolu strażnicy miejscy z programem Autochodzik. Dzieci jak zwykle doskonale wiedziały ja należy zachować się na drodze oraz na pasach i aktywnie uczestniczyły w warsztatach odpowiadając na pytania, śpiewając i wykonując zadania. Zapraszamy na fotorelację.

NARWALE - animacje poklatkowe

Od jakiegoś czasu Narwale mają nową pasję. Wykonują w czasie wolnym animacje poklatkowe tworząc własne filmy. Ochotnicy zgłaszają się i przy użyciu tabletu z odpowiednią aplikacją oraz niezwykle profesjonalnych stojaków wykonują wymyślone i zaprojektowane przez siebie filmy. Oprócz gotowych teł i figurek z przedszkolnych półek w animacjach pojawiają się też autorskie scenografie i bohaterowie. Świetna to i niesamowicie twórcza zabawa dająca możliwość twórczego wykazania się w nieco inny niż dotychczas sposób.

NARWALE - dzień kobiet

Chłopcy z grupy Narwali wykazali się wielką chęcią, aby uświetnić ten ważny dla wszystkich małych i dużych kobiet dzień. Gdy Panie zaproponowały im wykonanie dla dziewczyn z grupy ekskluzywnej personalizowanej biżuterii od razu wzięli się do pracy. Powstałe podczas zajęć popołudniowych bransoletki przypadły dziewczynkom do gustu tak bardzo, że padały groźby o nie ściągnięciu ich nigdy, nawet do mycia rąk!

Dołączamy się do życzeń, które chłopcy złożyli dziewczynkom, bądźcie szczęśliwe, małe kobiety! 

PEREŁKI - robotyka VI

Na kolejnym spotkaniu z robotyki przedszkolaki z Perełki układały klockozaury. Nikt się nie bał, bo stworzenia to niezwykle kolorowe i całkowicie od dzieci zależne. Jak zwykle zabawa była przednia!

DELFINKI - w Kopalni soli w Wieliczce

Delfiny wraz z Narwalami wybrały się do kopalni soli w Wieliczce. Przedszkolaki poznały historię powstania kopalni (oraz wydobycia soli na polskich ziemiach), legendy związane z kopalnią, zobaczyły gdzie i w jaki sposób pracowali górnicy. Poznały też Soliludka, małego skrzata, który wprowadził dzieci w baśniowy świat solizaurów, soloni, i innych kopalnianych stworzeń. Był też Skarbnik, dobry duch kopalni, który sprawdził co dzieci zapamiętały z wycieczki, a ponieważ zapamiętały naprawdę sporo, każdy w nagrodę dostał dyplom i solizaka. Wspaniała to była wycieczka, wszyscy wrócili zachwyceni, mimo, że pod ziemią przeszliśmy blisko 4 kilometry i pokonaliśmy ponad 800 schodów.

NARWALE - w Kopalni soli w Wieliczce

Narwale, wraz z Delfinami wybrały się do kopalni soli w Wieliczce. Przedszkolaki poznały historię powstania kopalni (oraz wydobycia soli na polskich ziemiach), legendy związane z kopalnią, zobaczyły gdzie i w jaki sposób pracowali górnicy. Poznały też Soliludka, małego skrzata, który wprowadził dzieci w baśniowy świat solizaurów, soloni, i innych kopalnianych stworzeń. Był też Skarbnik, dobry duch kopalni, który sprawdził co dzieci zapamiętały z wycieczki, a ponieważ zapamiętały naprawdę sporo, każdy w nagrodę dostał dyplom i solizaka. Wspaniała to była wycieczka, wszyscy wrócili zachwyceni, mimo, że pod ziemią przeszliśmy blisko 4 kilometry i pokonaliśmy ponad 800 schodów.

PEREŁKI - robotyka V

Na piątym spotkaniu z robotyki przedszkole opanowały? skorpiony! Jak to dobrze, że plastikowe! A jeszcze lepiej, że to dzieci decydowały gdzie, jak szybko i z jakimi efektami dźwiękowymi się porusza. Programowanie samodzielnie stworzonych robotów to niezła frajda!

 

NARWALE - warsztaty "Podaruj chwilę" IV

Czwarte z serii spotkanie odbyło się na terenie MDK. Prowadząca, pani Ania, zaprosiła nas w podróż sensoryczną, tym razem ukierunkowaną na zmysł równowagi. Na przedszkolaki czekało mnóstwo ciekawych zadań, każdy miał okazję się z nimi zmierzyć. Chodzenie po podwyższeniu w butach, z zamkniętymi oczami oraz bez butów; kręcenie się w lejku, bujanie na różnego rodzaju bujawkach, skakanie na piłce, chodzenie na szczudłach, a nawet rysowanie w trakcie stania na jednej nodze i z różnego rodzaju utrudnieniami. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy świetnie sobie poradzili i doskonale się przy tym bawili, a przy okazji uczyli się o tym, jakie ograniczenia w funkcjonowaniu dotykają osoby niepełnosprawne.