Samorządowe Przedszkole nr 65


Galeria

Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:
 
aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...
 

Jesień w obiektywie - wyniki konkursu

Na przełomie października i listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny Jesień w obiektywie. Wpłynęło 27 prac konkursowych.
 

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie.

Poniżej przedstawiamy wyniki.

I MIEJSCE Emilia G. - Grupa RYBKI

Tytuł pracy: Jesienny zachód słońca nad zalewem
 

nr zdjęcia: 15

II MIEJSCE Martynka K. - Grupa BŁAZENKI

Tytuł pracy: Jesienno kolorowy zawrót głowy

nr zdjęcia: 23

III MIEJSCE Kacper S. - Grupa RYBKI

Tytuł pracy: Prawdziwa jesień

nr zdjęcia: 2

 

WYRÓŻNIENIA

Julia P. Dary jesieni u dziadka w sadzie - Grupa ŻÓŁWIKI

nr zdjęcia: 11

Anna O. Droga do marzeń - Grupa BŁAZENKI

nr zdjęcia: 13

Julia L. Zima nas nie dogoni - Grupa BŁAZENKI

nr zdjęcia: 6

 

W dniu 06.12.2022r. Pani Dyrektor Maria Konik podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!!

Wszystkie fotografie są piękne i urzekające.

 

 

PEREŁKI - Teatr Skrzat

W pierwszej połowie grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Skrzat. Dzieci obejrzały przedstawienie o Zosi, która z całych sił starała się zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja. A jak skończyła się te historia? Zapytajcie małych widzów, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów!

 

PEREŁKI - Teatr Wodociągów Miasta Krakowa

Wtorek, 7 grudnia, był dniem sprawdzianu dla przedszkolaków z Perełki. Aktorzy teatrzyku Wodociągów Miasta Krakowa sprawdzali, czy przedszkolaki wiedzą co można wrzucać do toalety, czyli jak to określiły dzieci, do klopika. Odpowiedź, którą poznaliśmy dzięki wędrówce do Rurogrodu i pomocy smoka Skracika oraz Olka i jego dziadka, Profesora z Miejskich Wodociągów, brzmi: siusiu, kupka i papier toaletowy. NIC WIĘCEJ! Dzieci zdradziły, że jednak ich Rodzice wrzucają coś jeszcze i obiecały Profesorowi, że nauczą Rodziców czego NIE MOŻNA wrzucać do toalety.

RYBKI - świece żelowe

Piątek, 9 grudnia dzieci z grupy Rybki brały udział w warsztatach z wykonywania świec żelowych. Z precyzją i zaangażowaniem mieszały i zsypywały do szklanych pojemników kolorowy piasek, w którym był zanurzony knotek. Potem ozdabiały świece kolorowymi cekinami. Etap następny - to wlewanie roztopionego żelu i czekanie aż zastygnie. Świeczki wykonane przez dzieci gotowe! Może ozdobią w domu świąteczny stół?

PEREŁKI - spotkanie z Mikołajem

Przedszkolaki z Perełki, podobnie jak wszystkie dzieci na całym świecie, czekały na ten dzień cały rok. Mikołaj odwiedził też nasze przedszkole, czym sprawił ogromną radość i dużym i małym. Mikołaju, dziękujemy za piękne prezenty i za to, że nie patrzyłeś czy ktoś był ?grzeczny?. Ty wiesz o tym, że każdy się starał najlepiej jak potrafił, a że nie zawsze wychodziło? cóż, kiedyś może wyjdzie lepiej. DO zobaczenia za rok!

PEREŁKI - spotkanie świąteczne

W Perełce mamy zwyczaj, że tuż przed świętami gromadzimy się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć występ świąteczny w wykonaniu starszaków. W tym roku nie mogło być inaczej! Po występie grupy rozeszły się do swoich sal, gdzie spożyły uroczysty świąteczny obiad. Dziękujemy Delfinkom za wspaniały występ i wprowadzenie nas w świąteczny nastrój.

Życzenia świąteczne

Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, niech w Waszych sercach zagości pokój i radość.

Życzymy cudownych Świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w atmosferze rodzinnego ciepła i życzliwości.

 

Dyrekcja, nauczyciele i obsługa Perełki

DELFINKI - Mamo, tato, opowiedz o swojej pracy

Grupa Delfinków gościła w ramach akcji  MAMO, TATO - OPOWIEDZ O SWOJEJ PRACY, mamę Kacperka, która pracuje w laboratorium. W trakcie spotkania, Perełki z zerówki, mogły dowiedzieć się min.: do czego wykorzystywany jest mikroskop i jak jest zbudowany? Czym zajmuje się osoba pracująca w laboratorium? Delfinki z wielkim zaciekawieniem i pod dużym wrażeniem  połączenia  wiadomości i niezwykłych obrazów, mogły oglądać pod mikroskopem min.: skórkę cebuli, sierść psa, nogę pszczoły, włókna z ubrań, pyłki sosny...
DELFINKI BARDZO DZIĘKUJĄ:
- MAMIE KACPERKA ZA: POŚWIĘCONY CZAS, UDOSTĘPNIENIE PROFESJONALNEGO MIKROSKOPU I MOC WRAŻEŃ.
- MAMIE MICHAŁKA, ZA PROFESJONALNE PREPARATY DO OGLĄDANIA POD MIKROSKOPEM.