Samorządowe Przedszkole nr 65


Galeria

Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:
 
aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...
 

PEREŁKI - robotyka V

Na piątym spotkaniu z robotyki przedszkole opanowały? skorpiony! Jak to dobrze, że plastikowe! A jeszcze lepiej, że to dzieci decydowały gdzie, jak szybko i z jakimi efektami dźwiękowymi się porusza. Programowanie samodzielnie stworzonych robotów to niezła frajda!

 

NARWALE - w Kopalni soli w Wieliczce

Narwale, wraz z Delfinami wybrały się do kopalni soli w Wieliczce. Przedszkolaki poznały historię powstania kopalni (oraz wydobycia soli na polskich ziemiach), legendy związane z kopalnią, zobaczyły gdzie i w jaki sposób pracowali górnicy. Poznały też Soliludka, małego skrzata, który wprowadził dzieci w baśniowy świat solizaurów, soloni, i innych kopalnianych stworzeń. Był też Skarbnik, dobry duch kopalni, który sprawdził co dzieci zapamiętały z wycieczki, a ponieważ zapamiętały naprawdę sporo, każdy w nagrodę dostał dyplom i solizaka. Wspaniała to była wycieczka, wszyscy wrócili zachwyceni, mimo, że pod ziemią przeszliśmy blisko 4 kilometry i pokonaliśmy ponad 800 schodów.

DELFINKI - w Kopalni soli w Wieliczce

Delfiny wraz z Narwalami wybrały się do kopalni soli w Wieliczce. Przedszkolaki poznały historię powstania kopalni (oraz wydobycia soli na polskich ziemiach), legendy związane z kopalnią, zobaczyły gdzie i w jaki sposób pracowali górnicy. Poznały też Soliludka, małego skrzata, który wprowadził dzieci w baśniowy świat solizaurów, soloni, i innych kopalnianych stworzeń. Był też Skarbnik, dobry duch kopalni, który sprawdził co dzieci zapamiętały z wycieczki, a ponieważ zapamiętały naprawdę sporo, każdy w nagrodę dostał dyplom i solizaka. Wspaniała to była wycieczka, wszyscy wrócili zachwyceni, mimo, że pod ziemią przeszliśmy blisko 4 kilometry i pokonaliśmy ponad 800 schodów.

PEREŁKI - robotyka IV

Na czwartym spotkaniu z robotyką przedszkolaki wykonały pojazdy znane tylko z filmów. Riksze, bo o nich mowa, to pojazdy zasilane ludzkimi mięśniami. Ale nasze riksze poruszały się dzięki silniczkom. Za to wożone nimi ludziki wyglądały na bardzo zadowolone. 

NARWALE - warsztaty "Podaruj chwilę" IV

Czwarte z serii spotkanie odbyło się na terenie MDK. Prowadząca, pani Ania, zaprosiła nas w podróż sensoryczną, tym razem ukierunkowaną na zmysł równowagi. Na przedszkolaki czekało mnóstwo ciekawych zadań, każdy miał okazję się z nimi zmierzyć. Chodzenie po podwyższeniu w butach, z zamkniętymi oczami oraz bez butów; kręcenie się w lejku, bujanie na różnego rodzaju bujawkach, skakanie na piłce, chodzenie na szczudłach, a nawet rysowanie w trakcie stania na jednej nodze i z różnego rodzaju utrudnieniami. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy świetnie sobie poradzili i doskonale się przy tym bawili, a przy okazji uczyli się o tym, jakie ograniczenia w funkcjonowaniu dotykają osoby niepełnosprawne. 

NARWALE - warsztaty "Podaruj chwilę" III

Na kolejnych zajęciach z cyklu Podaruj chwilę, Narwale rozmawiały na temat niepełnosprawności wzrokowej osób niewidomych oraz doskonaliły zmysł dotyku. Z zasłoniętymi oczami rozpoznawały kształty i litery. Okazało się, że nie jest to takie proste zadanie. Dzieciaki dowiedziały się czym są obrazki brajlowskie i w jaki sposób są wykorzystywane przez osoby niewidzące. Starannie dotykając palcami, próbowały odgadnąć ukryte na nich przedmioty i zwierzęta. Na koniec spotkania przedszkolaki zabrały się do samodzielnego tworzenia własnych obrazków brajlowskich. W wielkim skupieniu dziurkowały ołówkiem po konturach otrzymanego wzoru, by później móc go pokolorować z opaską na oczach. Dla wszystkich Narwali było to ciekawe doświadczenie, gdyż ku zdziwieniu nie każdy zmieścił się w konturach swojego obrazka...

PEREŁKI - bal karnawałowy

Ach, cóż to był za bal! Bal na sto par! A wśród tańczących: księżniczki, superbohaterowie, postacie z bajek i filmów, zwierzaki wszelakie, rycerze, wikingowie, wróżki i cała plejada innych postaci. Wszystkie przedszkolaki oraz panie stanęły na wysokości zadania i zmieniły swe zwyczajowe ubrania na fantazyjne stroje, które wzbogaciły naszą karnawałową zabawę. Szkoda, że kolejny bal dopiero za rok?

NARWALE - dzień Babci i Dziadka

Na początku stycznia Narwale zaprosiły swoje kochane Babcie oraz cudownych Dziadziusiów na przedstawienie z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały Jasełka, które przygotowywały z wielkim zaangażowaniem i radością. Dzieci wystąpiły wspaniale, a Seniorzy wyszli z przedszkola zachwyceni występem. Pozostaje nam przekazać brawa dla młodych aktorów, oraz powtórzyć za dziećmi serdeczne życzenia dla ich Babć i Dziadków.

ŻÓŁWIKI - samodzielne przedszkolaki

Za oknem zima, a Żółwiki poznają jak odpowiednio dobrać strój do pogody oraz uczą się samodzielnego ubierania. Potrafimy już sami założyć kurteczkę, szaliczek, czapeczkę oraz rękawice. Umiemy również samodzielnie zapiąć suwak w kurteczce.

NARWALE - w bibliotece

Przed Świętami Bożego Narodzenia Narwale odwiedziły Śródmiejską Bibliotekę przy ulicy Dobrego Pasterza 100. Dzieci uczestniczyły w zajęciach o tematyce świątecznej. Wspólnie ozdabiały papierowe bombki, układały z nich choinkę, świetnie się bawiły w czasie zabawy ruchowej, przygotowując 
świąteczne pierniczki. Miłą niespodzianką dla starszaków było to, że podczas słuchania świątecznych opowieści, mogły poczęstować się prawdziwymi ciasteczkami. Dzieciakom udzielił się świąteczny nastrój, nie trzeba było Ich zachęcać do kolędowania. Przed wyjściem wypożyczyliśmy książki do przedszkola. Bardzo dziękujemy Paniom z biblioteki za zaproszenie i mile spędzony czas. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.