Czas po feriach zimowych upłynął dzieciom z grupy Rozgwiazdki na ciekawych aktywnościach. Pod koniec stycznia założyliśmy na okiennych, szerokich parapetach zielony ogródek. Dzieci wysiały nasiona rzeżuchy, zasadziły korzeń pietruszki na uprawę natki oraz cebulę na uprawę zielonych cebulowych "bączków". W dużych słoikach znalazły się gałązki - wierzby, forsycji i głogu. Przez jakiś czas niewiele się działo ale dzieci codziennie sprawdzały czy roślinki nie mają za mało wody. Pracowicie dbały o swoje uprawy. Trud się opłacił - wkrótce mogły pałaszować listki rzeżuchy, jako zielony dodatek do kanapek a natkę pietruszki i cebulowe zielone "bączki" zanosiliśmy do kuchni jako dodatek do obiadowych dań. Gałązki rozkwitły, kiedy jeszcze za oknami leżały resztki śniegu- forsycja na żółto, wierzba wypuściła bazie kotki a głogi maleńkie białe kwiatuszki. Dzieci spędzały też czas na ciekawych zajęciach . Szczególnie angażowały się w zabawy matematyczne - tym razem z cyklu : Klasyfikacje. Czas płynął szybko... i już nadeszła wiosna !
Galeria
19 lutego grupa Płaszczki wybrała się z wizytą do pobliskiej biblioteki. Starszaki najpierw wysłuchały opowieści z serii o Fenku "Zabawy na śniegu". Następnie wypowiedziały się na temat zabaw i sportów zimowych. Później dzieci miały okazję sprawdzić się w rzutach do celu a także z zasłoniętymi oczami, próbowały uzupełnić elementy bałwanka. Na końcu w dziale książek dla dzieci, Płaszczki mogły pooglądać książeczki znajdujące się w bibliotece.
17 lutego do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk z "Wodociągów Miasta Krakowa". Młodsze dzieci poznały zasady dbania o drogi wodociągowe, a dla starszaków była to okazja do przypomnienia sobie tych informacji.
Pod koniec stycznia Żółwiki zaprosiły swoich Kochanych Dziadków i Cudowne Babcie na przedstawienie o Dziadku do Orzechów. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali się w swych wymagających rolach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że każdy odważnie powiedział swoją kwestię do mikrofonu i nikt się nie bał! BRAWO!
Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.
Na tegorocznym balu nie zabrakło zabaw, tańców, śpiewów i szaleństw w wykonaniu pięknych księżniczek, odważnych superbohaterów, miłych zwierzaczków, złośliwych czarownic, delikatnych motyli, nieustraszonych policjantów i strażaków oraz wielu innych postaci!
Dzień Babci i Dziadka w grupie Rozgwiazdek
W tym roku dzieci z grupy Rozgwiazdki to już poważne 5 latki . Korzystając z wyższego poziomu różnych umiejętności przygotowaliśmy w tym roku dla naszych kochanych Babć i Dziadków program ambitny, z wieloma różnymi formami scenicznymi pt. "Kiedy Babcia z Dziadkiem byli jeszcze mali". W czasie przedstawienia były więc różne popularne i ludowe piosenki i melodie, do których dzieci tańczyły , grały i śpiewały - w grupach, solo oraz wspólnie całą grupą. Był też mini teatrzyk kukiełkowy oraz efekty świetlne - ogień w kominku, iskierki . Dla gości dzieci przygotowały upominki - laurki i breloczki do kluczyków a Rodzice przepyszne ciasta jako poczęstunek.
W dniu 19.01.2026 r. w przedszkolu odbyły się warsztaty pizzowe.
Dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania pizzy, zapoznania się ze składnikami oraz zasadami jej wykonania. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze i sprawiły dzieciom wiele radości.
Tegoroczne Jasełka były niezwykłe! Nie dość, ze grupa Płaszczek wspaniale przygotowała się do przedstawienia to jeszcze zaprosili do współpracy rodziców. Zespół zadbał o oprawę muzyczną i z wielkim zaangażowaniem towarzyszył na scenie młodym aktorom.
Podczas warsztatów świątecznych przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały choinki z patyczków i włóczek. Praca była wymagająca, ale wszyscy świetnie sobie poradzili. Sami popatrzcie!