13 czerwca przedszkolaki z grupy Narwali zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak ich dzieci bawią się i uczą w zespole. Podczas zajęć dzieci liczyły, określały stosunki przestrzenne, czytały i rozwiązywały zagadki. A na zakończenie (z małą pomocą rodziców) wykonały pracę plastyczną. Dziękujemy za obecność i aktywność!
Galeria
Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne ? najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy. - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
13 czerwca 2024, dzieci z grupy Meduzy wzięły udział w warsztatach chemicznych. Miały okazję poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Dowiedziały się o wpływie poszczególnych substancji względem siebie. Oczywiście wszystko odbyło się przy przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, bo nauka jest ważną wartością, jednak zdrowie jest najważniejsze.
W czwartek, 6 czerwca, przedszkolaki wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez animatorów z Żywej Pracowni. Podczas spotkania poruszane były zagadnienia związane z tradycyjną kulturą i sztuką ludową, dawnym i współczesnym rzemiosłem z elementami zabawkarstwa, majsterkowania i kreatywnego recyklingu. W trakcie zajęć dzieci szlifowały i malowały drewnianego konika. Taka zabawka, wykonana z naturalnych materiałów, samodzielnie wymalowana cieszy najbardziej.
W piątek, 7 czerwca, rodzice i przedszkolaki mieli okazję spotkać się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie po wspaniałym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Rodziców Perła, rozpoczął się piknik. Mnóstwo atrakcji, ogrom radości, moc wrażeń, oto hasła piątkowego popołudnia!
W środę, 5 czerwca, przedszkolaki miały okazję pobawić się na dmuchańcach i zjeść porcję waty cukrowej! Ach, jak wspaniale być dzieckiem!
W wtorek, 4 czerwca, dzieci wzięły udział w spartakiadzie sportowej. Wszyscy świetnie się bawili, choć pogoda nie dopisała i konkurencje trzeba było przeprowadzić w budynku przedszkola. Brawo Perełki!
W poniedziałek, 3 czerwca, przedszkolaki wzięły udział w quizzie w trakcie którego miały okazję sprawdzić swoją wiedzę o Krakowie i jego historii. Wspaniale przygotowane konkurencje były dla dzieci nie lada wyzwaniem, ale wszyscy świetnie sobie poradzili! Zdolne te nasze krakowskie Perełeczki.
To była dopiero świetna zabawa! Przedszkolaki przyniosły do przedszkola białe koszulki, które następnie ozdabiały markerami alkoholowymi. Rysunki rozmazywały alkoholem izopropylowym, dzięki czemu powstały barwne plamy. Po wyschnięciu (na drugi dzień) dzieci dorysowywały szczegóły i kończyły swoje dzieła. Proszę tylko popatrzeć na tych dumnych twórców!
Wykorzystaliśmy piękną pogodę, żeby trochę porzucać kolorami. Przedszkolaki z niesamowitym zapałem ciskały na tkaninę balony wypełnione barwną wodą. Zabawa była przednia! Dobrze, że mieliśmy ubrania na zmianę i dostęp do bieżącej wody, bo po tej świetnej zabawie przedszkolaki też były nieco bardziej kolorowe.
Kwiaty (i wszystkie inne rośliny) żyją dzięki wodzie, która dostaje się z podłoża aż na sam szczyt. A gdyby tak dodać do tej wody barwnika spożywczego? Przedszkolaki przyniosły do przedszkola różne kwiaty w kolorze białym, a następnie zanurzyły je w wodzie z barwnikami. Dzieci rozmieszały aż siedem kolorów, więc było w czym wybierać. I tak oto, nasze całkiem białe kwiaty zupełnie zmieniły swe oblicza. Dzieci z zapartym tchem obserwowały zmiany, które widoczne były już po dwóch godzinach. Kwiaty zostały w przedszkolu na noc. Rano intensywność nowych barw na prawdę nas zaskoczyła! Zdecydowanie udany eksperyment!