31 października, z okazji święta Halloween Narwale przebrały się w różne stroje. W sali starszaków można było spotkać straszne zjawy oraz superbohaterów! W ramach zajęć z języka angielskiego dzieci mogły poznać kulturę, zwyczaje i tradycje innych krajów. Przedszkolaki za pomocą zabaw i piosenek "Trick or treat", "Can you make a happy face?", "Zombie epidemic" opanowały słownictwo związane z tym świętem. Dzieciaki z radością wykonały papierowe duszki oraz kolorowały swoją halloweenową mini książeczkę "Itsy bitsy book", którą wspólnie przeczytaliśmy. Na koniec dnia w całym przedszkolu unosił się cudowny zapach maślanych ciasteczek, które były wypiekiem naszych starszaków. To Narwale wylepiały paluchy wiedźmy z ciasta kruchego. Tego dnia zajadały też przepyszne ciasteczka - duszki, upieczone przez naszą zdolną koleżankę. Serdecznie dziękujemy Lence i Jej Cioci za słodki poczęstunek.
Galeria
Dnia 17.10.2023r. dzieci z grupy ?Delfinki? miły okazję uczestniczyć w pierwszym z pięciu warsztatów w ramach Akademii Smoka Henia. Podczas spotkania zatytułowanego ?Smok, Owca i sprytny Szewczyk? - ćwiczyły swoją pomysłowość, zdolności aktorskie odtwarzając legendę o Smoku Wawelskim, na zakończenie stworzyły własnoręcznie medal z owcą. Podczas zajęć delfinki były bardzo aktywne i pracowite. Kolejne spotkanie z Panią Agnieszką i Smokiem Heniem już w listopadzie.
W dniu 10 października "Ośmiornice" odbyły wycieczkę pieszą do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Rozrywka 26. Przedszkolaki poznały pracę strażaków, zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz zobaczyły punkt alarmowy.
Od września nazywamy się "OŚMIORNICE". Bawimy się i uczymy w sali nr 4. Jesteśmy już 5-latkami. Mamy swoją przewodnią piosenkę, wiersz i okrzyk. Bardzo się lubimy i chętnie się uczymy nowych rzeczy.
Jesień to piękny i kolorowy czas. "Ośmiornice" w ostatnich tygodniach poznawały prace w ogrodzie i sadzie. Dzięki pomocy rodziców nasz kącik przyrody został wyposażony w jesienne owoce, warzywa i kwiaty. Na zajęciach "Ośmiornice" poznawały wygląd i smak owoców i warzyw. Zastanawiały się czym różni się kapusta od sałaty. Świetnie bawiły się tworząc prace plastyczno-techniczne.
Grupa Narwali rozpoczęła cykl spotkań edukacyjnych w ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Podaruj chwilę" z MDK. Celem spotkań jest kształtowanie u dzieci otwartej i tolerancyjnej postawy wobec osób z różną niepełnosprawnością. Na pierwszych zajęciach dzieci uczestniczyły w zabawach aktywizujących wszystkie zmysły oraz przybliżających trudności osób niepełnosprawnych.
Dnia 16 października Narwale odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2. Przedszkolaki zostały zaproszone na ślubowanie klas pierwszych. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Po części artystycznej nadszedł czas na uroczyste ślubowanie. Dzieci z zerówki z zachwytem patrzyły na Panią Dyrektor, która pasowała na ucznia, dotykając symbolicznym ołówkiem ? jak czarodziejską różdżką. Już za rok, nasze sześciolatki będą stały na miejscu swoich starszych kolegów i będą dumnie przeżywały ten ważny w szkole moment!
Narwale odwiedziły strażaków z pobliskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy remizę i różne w niej pomieszczenia, poznaliśmy tajniki pracy dyspozytora, obejrzeliśmy dokładnie wszystkie wozy i ich wyposażenie, poznaliśmy elementy stroju strażaka jadącego na akcję i zadaliśmy MNÓSTWO pytań na które oczywiście otrzymaliśmy odpowiedzi. Dzieciom najbardziej podobały się wszelkiego rodzaju alarmy i sygnały dźwiękowe i świetlne oraz zjazdy po ześlizgu. Co odważniejsi sami próbowali tej trudnej sztuki. Z jakim skutkiem? Zapraszamy do obejrzenia galerii.
W tym roku w Perełce uczyć i bawić się będzie sześć grup: Ślimaczki, Żółwiki, Meduzy, Ośmiornice, Delfinki i Narwale. Wszyscy wrócili z wakacji i z wielką radością przyszli do przedszkola. Aby uroczyście rozpocząć nowy rok (przed)szkolny, dzieci i nauczyciele zgromadzili się w umówionym dniu i w umówionej porze. Poszczególne grupy przedstawiały pozostałym przedszkolakom swoje nazwy oraz piosenki. Teraz się już znamy, więc możemy wspólnie i zgodnie pływać w perełkowym oceanie.
30 września obchodzony jest dzień chłopaka. Dziewczynki z Narwali chętnie włączyły się w przygotowanie upominków dla chłopców z naszej grupy. Każdy z nich otrzymał ręcznie wykonany krawat, a także wierszowane życzenia i drobną słodkość. Wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta, chłopaki!