16 października odwiedzili nas policjanci z pobliskiego komisariatu i uczyli nas jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Galeria
Przedszkolaki z grupy Narwali postanowiły zaznać kultury wyższej i wybrały się na przedstawienie do teatru Groteska. Dzieci świetnie się bawiły podczas oglądania spektaklu Nie płacz koziołku. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy koziołka, który z powodu własnej niefrasobliwości znalazł się w opałach. Kto pomógł mu wydostać z wyspy? Kto powiadomił zwierzęta o uwięzionym koziołku? Jaką rolę w uwolnieniu koziołka spełniły bobry i zające? I co na to świnka?
Tuż przed Świętem Odzyskania Niepodległości grupa Delfinków zorganizowała występ połączony ze śpiewaniem patriotycznych piosenek i Hymnu Polski. Okazało się, że wszystkie Perełki doskonale znają wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Bardzo dziękujemy grupie pięciolatków za przybliżenie pozostałym dzieciom historii naszego kraju oraz najważniejszych postaci historycznych.
Na drugich zajęciach z cyklu Podaruj chwilę przedszkolaki doświadczały świata za pomocą zmysłu dotyku. Narwale z wielkim zaangażowaniem chodziły po ścieżkach sensorycznych oraz przeciskały się przez sensoryczny tunel. Przy okazji okazało się, że każdy z nas czuje inaczej. Dla każdego miłe i niemiłe były inne doznania i każdy określał je inaczej.
Na drugim spotkaniu z robotyki starszaki wykonały na podstawie instrukcji modele śmigłowców i samodzielnie zaprojektowały dla nich hangary. Praca, jak zwykle, przebiegała bez problemów i z wielkim zaangażowaniem, a zabawa modelami, również jak zwykle, była przednia! Zapraszamy do oberzenia fotorelacji.
ŚLIMACZKI- pasowanie na przedszkolaka
18 października odbyła się najważniejsza dla Ślimaczków uroczystość, do której długo i pilnie się przygotowywały. Była to uroczystość pasowania na przedszkolaka. Występ rozpoczęły starszaki- rodzeństwo naszych Ślimaczków witając przybyłych gości. Następnie Ślimaczki występowały przed swoimi rodzicami prezentując to wszystko co potrafi prawdziwy przedszkolak: zaśpiewać piosenkę o Ślimaku, utworzyć koło i bawić się w nim z innymi, powiedzieć i pokazać wiersz o Ślimaczku, pójść na spacer z wężem, zbudować ciszę z klocków, zaśpiewać piosenkę o tym jak bawimy się w przedszkolu, oraz powiedzieć wiersz o tym co potrafi 3- latek. Po niesamowicie udanym występie, na którym brawom nie było końca, nadszedł uroczysty moment złożenia przysięgi przez przedszkolaków. Następnie gość honorowy- pani dyrektor Maria Konik, pasowała każdego z osobna na przedszkolaka. Dzieci otrzymały również dyplomy i medale oraz książkowy upominek. Były to wyjątkowe chwile, z których dzieci, rodzice oraz panie są bardzo dumne.
Ślimaczki dzielnie uczą się, ćwiczą i bawią!
Grupa Ślimaczki oficjalnie zakończyła swoją adaptację. Dzieci są bardzo dzielne zostając bez mamy i taty, a małe łezki pojawiają się sporadycznie. Od początku września ćwiczymy też samodzielne przebieranie, jedzenie a także korzystanie z toalety. Dzieci potrafią zrobić pociąg, koło, a nawet chodzić w parach. Lubią uczyć się- bawiąc. Poznają wiersze i piosenki, bawią się w kole i na całym dywanie. Dbają o swoje ciała ćwicząc na gimnastyce. Chętnie liczą po polsku i angielsku. Poznały samogłoski A i E oraz cyferki 1 i 2. Bardzo lubią lepić, kleić i malować. Chętnie słuchają czytanych książeczek. Kasztany są naszym materiałem do budowania i liczenia. Dzieci ćwiczą rączki poprzez zabawy różnorodnymi masami. Bawimy się też po angielsku poznając nowe słówka. Ślimaczki są już najprawdziwszymi przedszkolakami.
Tegoroczna jesień rozpieszcza nas pogodą, dlatego każdą wolną chwilę spędzamy w ogrodzie. Przedszkolaki z radością i zapałem korzystają z huśtawek, piaskownic i terenu do biegania! W sali przedszkolnej także nie zwalniają, kasztany są doskonałą zabawką!
Nie zapominamy jednak o pilnej nauce, w końcu szkoła już za pasem!
Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy Królewny, która w wyniku zjedzenia magicznego cukierka zamieniła się rolami ze swoim tatą, królem! Co z tego wynikło i jak dzieci pomogły w odczarowaniu królewny? Zapytajcie Państwo swoje pociechy!
Tak jak w zeszłym roku, starszaki z Perełki biorą udział w cyklu spotkań z zakresu robotyki. Dzieci budują z klocków roboty, które wprawiają w ruch za pomocą programu, w którym samodzielnie ustawiają parametry poruszania się, świecenia i wydawania dźwięków.
Pierwsze zajęcia za nami!