Samorządowe Przedszkole nr 65

Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:

aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...

RYBKI - projekt edukacyjny

W pierwszej połowie października dzieci z grupy Rybki realizowały projekt edukacyjny Skarby wokół nas. Przed rozpoczęciem  cyklu zajęć dzieci w burzy mózgów wspólnie zastanawiały się nad tym: Co to jest skarb? Kolejne zajęcia pomogły nam wspólnie ustalić, że skarb to nie tylko złoto, klejnoty, drogocenne kamienie ale też na przykład  przyjaźń, miłość, zdrowie czy czas poświęcony innym. Dzieci  wybrały się także na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce i dowiedziały się, że sól - to  jeden ze skarbów, które kryje Ziemia a pilnuje go tajemniczy Skarbnik. W przedszkolu założyły hodowlę kryształów solnych. Na zakończenie projektu dzieci  prezentowały sobie wzajemnie własne skarby.

DELFINKI, RYBKI, BŁAZENKI - Robotyka

Zajęcia edukacyjne z robotyki to niezwykle atrakcyjna metoda pozyskiwania wiedzy, mogły o tym się przekonać po raz kolejny, Perełki z grup starszaków. To przede wszystkim aktywność, kreatywność, logiczne myślenie, działanie i zaangażowanie. Podczas zajęć dzieci miały możliwość konstruowania i kodowania z wykorzystaniem klocków lego, poznały zasady i etapy programowania i  budowania robotów. Dowiedziały się także, co to jest przekładnia mechaniczna. To były warsztaty w nowym wymiarze ? klocki lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia. To także możliwość integracji i współpracy w grupie, nauka pracy w parach, ale i umiejętność  budowania relacji partnerskich, rówieśniczych. Zajęcia z robotyki to doskonały czas na spędzanie czasu, na rozwijanie zainteresowań i pasji. Te wyjątkowe działania dostarczyły starszakom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń. Warto było!

DELFINKI I ŻÓŁWIKI - Wycieczka do warzywaniaka

Korzystając z pięknej jesiennej aury oraz w ramach przygotowań do Światowego dnia owoców i warzyw, grupa starszaków DELFINKI zaprosiła młodsze dzieci z ŻÓŁWIKÓW, na wycieczkę do warzywniaka. Delfinki dumnie pełniły role opiekunów, a Żółwiki bardzo się starały by wspólna wyprawa przebiegała w radosnej atmosferze. Przed zakupami, dzieci wspólnie z paniami ustaliły zasady właściwego zachowania w sklepie, po czym wybrały i zakupiły owoce i warzywa. Oczywiście wszyscy pamiętali też o magicznych słowach.

DELFINKI z wizytą w szkole

W  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.22 Delfinki, w ramach oswajania się ze szkołą, odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2, biorąc udział w Ślubowaniu klas I. Podniosła atmosfera wydarzenia, udzieliła się również naszym Perełkom.

DELFINKI - Światowy dzień owoców i warzyw

21.10.22 ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW okazał się dla Delfinków niezwykle ciekawym dniem (przez niektórych opisanym, jako lepszy niż Dzień Dziecka). Dzięki owocom  i warzywom  Delfinki: uczestniczyły min.  w zabawach sensorycznych, integracyjnych, matematycznych; rozwijały zmysł: dotyku, smaku, węchu; komponowały różne soki i szaszłyki owocowe.

Grupa Delfinków, ma w zwyczaju uroczyście obchodzić szczególne dni np. urodziny, Dzień Chłopaka czy Dzień Dziewczynki.

DELFINKI - zaćmienie słońca

Zaćmienie Słońca 2022, najgłębsze zaćmienie widoczne z naszego kraju od ponad siedmiu lat. Delfinki mogły być świadkami tego wyjątkowego wydarzenia, dzięki  uprzejmości i wytrwałości taty Kubusia. Mimo zachmurzonego nieba, można było dostrzec wyraźne, głębokie przesłonięcie tarczy słonecznej przez Księżyc. Tata Kubusia bardzo ciekawie opowiedział i zobrazował  zjawisko zaćmienia. Delfinki natomiast wykazały się obszerną wiedzą nt układu słonecznego.
DELFINKI BARDZO DZIĘKUJĄ TACIE KUBISIA.

BŁAZENKI - jesienne zabawy w ogrodzie

Błazenki doskonale wykorzystały tegoroczną złotą polską jesień. Praktycznie codziennie bawiliśmy się w ogrodzie, przy okazji obserwując jesienne prace ogrodnicze. Pan Mariusz wszystko tłumaczył i chętnie przyjmował pomoc małych Perełek. Nie co dzień w ogrodzie można pobawić się konarem drzewa lub zgrabić liście opadłe z drzewa.

BŁAZENKI - wizyta Pana Miłosza

We wtorek, 18.10.2022 odwiedził nas Pan Miłosz (Miłosz Konarski), którego dzieci znają z licznych piosenek i zabaw ruchowych. Jest on idolem wielu przedszkolaków, które bardzo chętnie bawią się przy tworzonych przez niego zabawach i piosenkach. Błazenki wzięły udział w nagraniach wideo do dwóch zabaw z najnowszej publikacji Pana Miłosza Tuptaj przedszkolaczku z Panem Miłoszem. Zabawa była doskonała, co widać na dołączonych zdjęciach.

RYBKI i DELFINKI - Wycieczka do Wieliczki

W środę 12.10.2022 roku, grupy: Delfinków i Rybek, wyruszyły na niezwykłą wycieczkę do podziemnych labiryntów Kopalni Soli w Wieliczce. Razem z przewodnikiem, Soliludkiem i Skarbnikiem, dzieci przemierzały trasę edukacyjną Solilandia.  Dzielne Perełki szukały jaj solizaurów i nawet obudziliśmy  śpiącego Soliludka. Na małych odkrywców czekały liczne wyzwania. Każdy z uczestników miał min. za zadanie spróbować soli, uważnie obserwować podziemne zakamarki, bezpiecznie przemierzać liczne schody i korytarze, zapamiętywać ciekawostki, tak by w odpowiednich momentach wykorzystać zdobyte wiadomości. Na zakończenie  kopalnianej przygody, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i magicznego lizaka. Po tak dużej dawce wrażeń Delfinki i Rybki w doskonałych humorach, pełne solnych wyrażeń, wróciły do Perełki.