Samorządowe Przedszkole nr 65

Galeria

Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:
 
aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...
 

PEREŁKI - Teatr Skrzat

W pierwszej połowie grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Skrzat. Dzieci obejrzały przedstawienie o Zosi, która z całych sił starała się zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja. A jak skończyła się te historia? Zapytajcie małych widzów, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów!

 

Jesień w obiektywie - wyniki konkursu

Na przełomie października i listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny Jesień w obiektywie. Wpłynęło 27 prac konkursowych.
 

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie.

Poniżej przedstawiamy wyniki.

I MIEJSCE Emilia G. - Grupa RYBKI

Tytuł pracy: Jesienny zachód słońca nad zalewem
 

nr zdjęcia: 15

II MIEJSCE Martynka K. - Grupa BŁAZENKI

Tytuł pracy: Jesienno kolorowy zawrót głowy

nr zdjęcia: 23

III MIEJSCE Kacper S. - Grupa RYBKI

Tytuł pracy: Prawdziwa jesień

nr zdjęcia: 2

 

WYRÓŻNIENIA

Julia P. Dary jesieni u dziadka w sadzie - Grupa ŻÓŁWIKI

nr zdjęcia: 11

Anna O. Droga do marzeń - Grupa BŁAZENKI

nr zdjęcia: 13

Julia L. Zima nas nie dogoni - Grupa BŁAZENKI

nr zdjęcia: 6

 

W dniu 06.12.2022r. Pani Dyrektor Maria Konik podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!!

Wszystkie fotografie są piękne i urzekające.

RYBKI - warsztaty z rodzicami

Środowe popołudnie 30 listopada w grupie Rybek upłynęło bardzo pracowicie. Dzieci z pomocą Rodziców szyły z kolorowego filcu upominki dla Babć i Dziadków: broszki i  muszki. Mimo trudnego zadania (szycie prawdziwymi, ostrymi  igłami) poradziły sobie znakomicie. Wykonane ozdoby z pewnością będą podobać się obdarowanym. Wykonawcy (Dzieci i Rodzice) podeszli do zadania bardzo kreatywnie, co widać na zdjęciach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

DELFINKI - dzień Pluszowego Misia

W piątek, 25 listopada Delfinki, obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to, stało się inspiracją do poznania historii powstania tej niezwykłej przytulanki; zabaw integracyjnych, logopedycznych rymowanek, kodowania. Misie pobudzały Delfinki do  zgłębiania tajników czytania i dzielenia wyrazów na sylaby. Przysmak Misiów - miód, wywołał u dzieci moc radości, przy: pisaniu liter, degustacji i miodowych portretach Misiów.

DELFINKI - Mamo, tato, opowiedz o swojej pracy

Grupa Delfinków gościła w ramach akcji  MAMO, TATO - OPOWIEDZ O SWOJEJ PRACY, mamę Kacperka, która pracuje w laboratorium. W trakcie spotkania, Perełki z zerówki, mogły dowiedzieć się min.: do czego wykorzystywany jest mikroskop i jak jest zbudowany? Czym zajmuje się osoba pracująca w laboratorium? Delfinki z wielkim zaciekawieniem i pod dużym wrażeniem  połączenia  wiadomości i niezwykłych obrazów, mogły oglądać pod mikroskopem min.: skórkę cebuli, sierść psa, nogę pszczoły, włókna z ubrań, pyłki sosny...
DELFINKI BARDZO DZIĘKUJĄ:
- MAMIE KACPERKA ZA: POŚWIĘCONY CZAS, UDOSTĘPNIENIE PROFESJONALNEGO MIKROSKOPU I MOC WRAŻEŃ.
- MAMIE MICHAŁKA, ZA PROFESJONALNE PREPARATY DO OGLĄDANIA POD MIKROSKOPEM.