W piątek 12 maja 2023 dzieci z grupy Rybki wzięły udział w lekcji pokazowej w Szkole Podstawowej nr 2 w klasie 1B. Zajęcia prowadziła mgr Katarzyna Stożek. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia w szkole, pobawić się z uczniami z pierwszej klasy we wspólnych zabawach ruchowych przy muzyce oraz wykonać różne zadania specjalnie dla nich przygotowane: przebrały się w szkolnej szatni, zobaczyły, jak wygląda szkolna przerwa i wysłuchały szkolnego dzwonka. Już wkrótce przedszkolaki zostaną uczniami!
Galeria
W dniu 15 maja Rybki spotkały się ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej. Poznały pracę strażaka i zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego. Miały okazję przymierzyć hełm strażaka, buty i inne akcesoria. Mogły też wejść do środka wozu strażackiego. Dziękujemy dzielnym, odważnym i sympatycznym strażakom za spotkanie.
Rybki podczas zabawy sensorycznej NABIAŁ degustowały wybrane produkty mleczne. Wypowiadały się na temat ich smaku, zapachu i wyglądu.
17.04. 2023 r. Perełki wzięły udział w pokazie pszczelarskim przygotowanym przez Pasiekę Mimoza z Trzciany. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć rodzinę pszczelą w uliku demonstracyjnym. Nauczyły się rozpoznawać pszczelą królową matkę, dowiedziały się czym zajmują się zbieraczki i robotnice oraz w jaki sposób powstaje miód. Miały okazję obejrzeć sprzęt pszczelarski oraz przymierzyć prawdziwy kapelusz pszczelarski. Degustowały miód oraz wykonały świece z wosku.
Przedszkolaki z grupy Błazenków wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez animatorów Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON. Spotkanie było niezwykle pouczające i pełne niesamowitych eksperymentów chemicznych i fizycznych. Dzieci asystowały i pomagały w zmienianiu koloru roztworu soku z czerwonej kapusty poprzez dodawanie do niego różnych substancji, m.in.: cukru, kwasku cytrynowego, płynu do naczyń, sody oczyszczonej. Testowały wytrzymałość balonów oraz sposoby ich przebijania. Strzelały też z działa powietrznego. Okazało się, że dzieci zadają bardzo mądre pytania i niezwykle trafnie odpowiadają na pytania prowadzących. To było niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z rozdania nagród.
Rybki kontynuują cykliczne spotkania z instruktorką MDK Podaruj Chwilę. Na ostatnich zajęciach mogły przekonać się, jak ważny jest zmysł dotyku, zwłaszcza wtedy, gdy zmysł wzroku nie może funkcjonować.
3 kwietnia pani Aleksandra Pasieka, odwiedziła dzieci z grupy Żółwiki aby zaprosić je do wspólnej zabawy przybliżającej tradycje i symbolikę Świąt Wielkanocnych. Dzieci bibułą ozdabiały koszyczki z papierowych talerzyków, a następnie wypełniały je przedmiotami tradycyjnie kojarzonymi ze święconką wielkanocną. Przygotowaniom do świąt towarzyszyło wiele emocji!
Ogromne podziękowania za poświęcony czas, zaangażowanie i wkład pracy w przeprowadzenie warsztatów składamy na ręce Mamy Olka Żółwika!
27 marca dzięki uprzejmości i ogromnemu zaangażowaniu Pana Grzegorza Góreckiego, dzieci z grupy Żółwiki wzięły udział w warsztatach Magia słów. Podczas różnorodnych zabaw w czarodziejskiej akademii młodzi adepci magii mieli możliwość łączyć czytanie globalne z zabawami w kodowanie. Efektem końcowym i absolutnym hitem okazało się być gotowanie magicznego, dymiącego eliksiru.
Serdecznie dziękujemy Tacie Adasia za przygotowanie i przeprowadzenie fantastycznych, urozmaiconych i pouczających zajęć!
Zapraszamy do obejrzenia galerii.