Galeria
Przyszła zima biała, śniegiem nasypała i sprawiła wielką radość Ślimaczkom, które mogły wyjść i bawić się w ogrodzie na śniegu. Były zatem rzuty śnieżkami i gonitwy za sobą i ciociami, aniołki, a także próby lepienia bałwana. Prowadziliśmy też mini obserwacje śniegu i płatków, i poznawaliśmy jego właściwości przy okazji realizacji tematu zimowego. Biała zimo zostań z nami jak najdłużej!
22 listopada grupa Ślimaczki uczestniczyła wraz ze swoimi rodzicami w warsztatach ceramicznych. Z gliny wycinały choineczki, a następnie za pomocą sprytnych paluszków, wyklejały przepiękne ozdoby. Sama glina jako masa okazała się bardzo przyjemnym i wdzięcznym tworzywem. Zarówno dzieciom jak i rodzicom wspólne tworzenie sprawiło wiele radości. Warsztaty zaczęły wprowadzać nas także w świąteczny nastrój. Choineczki zostały wypalone i pomalowane i będą stanowić wspaniałą ozdobę naszych świątecznie przystrojonych domów.
28 listopada Ślimaczki uczestniczyły w warsztatach z robienia masy typu Slime. Wykonując krok po kroku instrukcje, dzieci samodzielnie wykonały swoje własne glutki tzw. slime. Sam proces wykonywania, a więc kolejno dodawania składników, a także zabawa masą bardzo się dzieciom podobała. Zabawy masami sensorycznymi, to aktualnie jedna z ulubionych aktywności.
7 grudnia grupa Meduzy wybrała się do biblioteki. Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz na czym polega praca bibliotekarki. Ponadto Meduzy miały okazję pobudzić kreatywność podczas ozdabiania papierowych bombek. Na końcu dzieci wysłuchały opowiadania o wyjątkowym osiołku.
Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs plastyczno-techniczny Świąteczne aniołki, który polegał na wykonaniu aniołka w formie płaskiej lub przestrzennej. Pojawiło się bardzo dużo prac. Wszystkie anioły są przepiękne i można je podziwiać w holu naszego przedszkola.
W środę, 20 grudnia, wszystkie przedszkolaki oraz wszyscy pracownicy przedszkola mieli okazję zobaczyć jasełka w wykonaniu grupy sześciolatków - Narwali.
Starszaki okazały się wspaniałymi aktorami i świetnie zagrali swoje role. Śpiewali, tańczyli i grali znane wszystkim kolędy. A widownia śpiewała wraz z aktorami!
Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, tym bardziej smakował nam świąteczny, tradycyjny obiad przed którym podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.
Wesołych Świąt!