Grudniowe dni pełne oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia Rekinki spędzały wykonując ozdoby świąteczne, ubierając choinkę . Tuż przed świętami dzieci wzięły udział w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez grupę Płaszczki oraz w uroczystej Wigilii - do której też przygotowały swoją salę. W domach rodzinnych wiele dzieci z naszej grupy wraz z Rodzicami wykonywały różności na przedszkolny kiermasz Bożonarodzeniowy - za co serdecznie dziękujemy!
Galeria
W grudniu Rekinki z Rodzicami wzięły udział w konkursie ogólnoprzedszkolnym Szopki krakowskie. Kilkoro dzieci wykonało niezwykłe szopki, które przez kilka dni podziwialiśmy w naszej sali - zachwycały! Rekinki z Rodzicami były aktywne w akcji Gwiazdka dla zwierzaka. Kosz codziennie zapełniał się upominkami. Dziękujemy !!!
Jedno z długich, ciemnych grudniowych popołudni dzieci z grupy Rekinki oraz ich Rodzice spędzili bardzo pracowicie . Wspólnie wykonywaliśmy Drzewka szczęścia - czyli upominki dla Babć i Dziadków na ich styczniowe święto. Grudniowe wolne chwile Rekinki spędzały wykonując także zaproszenia, laurki i torby na Drzewka szczęścia.
Grudniowe zajęcia w grupie Rekinków często były związane z rozwijaniem umiejętności matematycznych - dziecięcego liczenia, zabaw na dokładanie i odkładanie oraz zabaw z klasyfikowaniem i układaniem sekwencji.
W grudniu dzieci z grupy Rekinki spotkały się z długo oczekiwanym gościem - Mikołajem. Spotkanie z nim poprzedziło wykonywanie prac z jego wizerunkiem, porządkowanie zabawek - codziennie, bardzo staranie oraz obejrzenie spektaklu w wykonaniu aktorów teatru Skrzat.
W grudniu w naszym przedszkolu odbył się konkurs szopek krakowskich. Dzieci wraz z rodzinami mogły wykonać szopkę, a potem przynieść ją do przedszkola. Wszystkie dzieła można było obejrzeć na wystawie w przedszkolnym korytarzu oraz zagłosować na najpiękniejsze z nich. Uroczystość rozdania dyplomów odbyła się tuż przed świętami. Wszyscy otrzymali upominki i nagrody oraz dyplomy. A szopki? zobaczcie sami, że wybór był ogromnie trudny!
Jak co roku przed Bożym Narodzeniem spotkaliśmy się wszyscy, aby obejrzeć jasełka przygotowane przez zerówkowiczów z grupy Płaszczek. Dzieci, wraz z Paniami bardzo napracowały się przy przygotowaniu przedstawienia, więc nic dziwnego, że wszyscy wystąpili wspaniale! Widownia nagrodziła aktorów oklaskami, a Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po jasełkach dzieci w swoich salach złożyły sobie życzenia dzieląc się opłatkiem oraz zjadły uroczysty obiad wigilijny.
W grudniu przedszkolaki z grupy Rybek były bardzo zapracowane. Przed spotkaniem z Mikołajem ubraliśmy choinkę i przystroiliśmy nasza salę. BARDZO DZIĘKUJEMY RODZICOM, którzy podarowali nam mnóstwo wspaniałych ozdób (figurek, bombek, łańcuchów?). Dzieci wykonały też prace plastyczne, uczyły się świątecznych piosenek i poznawały tradycje związane ze świętami.
Na kolejnych warsztatach z panią Madzią wykonaliśmy ceramiczne choineczki. Pani Madzia zabrała je do swojej pracowni, do wypalenia, a potem przywiozła do przedszkola. Mali ceramicy byli bardzo zadowoleni ze swoich prac!
9 grudnia Rybki i ich rodzice wykonały aniołki na warsztatach świątecznych. Dzieci (i rodzice) dzielnie owijały wycięte kształty włóczką i dekorowały pięknymi ozdobami. A ponieważ wiadomo, że wszystkie przedszkolaki są grzeczne jak aniołki, to wykonane ozdoby miały twarze dzieci z naszej grupy. A to ci niespodzianka!