Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:

aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...

PEREŁKI - Jasełka

W środę, 20 grudnia, wszystkie przedszkolaki oraz wszyscy pracownicy przedszkola mieli okazję zobaczyć jasełka w wykonaniu grupy sześciolatków - Narwali.

Starszaki okazały się wspaniałymi aktorami i świetnie zagrali swoje role. Śpiewali, tańczyli i grali znane wszystkim kolędy. A widownia śpiewała wraz z aktorami!

Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, tym bardziej smakował nam świąteczny, tradycyjny obiad przed którym podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.

Wesołych Świąt!

PEREŁKI - Świąteczne aniołki

Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs plastyczno-techniczny Świąteczne aniołki, który polegał na wykonaniu aniołka w formie płaskiej lub przestrzennej. Pojawiło się bardzo dużo prac. Wszystkie anioły są przepiękne i można je podziwiać w holu naszego przedszkola.

NARWALE - warsztaty ceramiczne

Dnia 21 listopada Narwale wzięły udział w warsztatach ceramicznych, poprowadzonych przez miłe Panie z pracowni ceramicznej Madziejka. Już sama zabawa gliną, możliwość dotykania, ugniatania, rzeźbienia była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, starszaki były zachwycone! Z ogromnym zapałem wałkowały glinę, rysowały po niej palcem, formowały kuleczki, wałeczki, aby utworzyć zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy są piękne domki, które zostały wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po dokładnym wysuszeniu wytwory dzieci wróciły do przedszkola, aby mali artyści mogli je wymalować. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały przedszkolakom dużo radości i satysfakcji.

NARWALE - warsztaty przedświąteczne

W zeszłym tygodniu Narwale zaprosiły swoich kochanych rodziców na warsztaty przedświąteczne. Przedszkolaki rozpoczęły spotkanie kolędami, które zaśpiewały i zagrały na instrumentach. A później, wraz ze swoimi mamusiami i tatusiami, skręcały i sklejały paseczki papieru. W ten sposób powstały piękne ozdoby świąteczne metodą quillingu. Jesteśmy pewni, że te cudeńka będą wspaniale zdobić świąteczne drzewka.

PEREŁKI - robotyka III

Na ostatnim spotkaniu z robotyką Perełki miały okazję wykonać kolorowe sanie Mikołaja wraz z reniferem. Prawdziwą frajdę dzieci miały z budowania według instrukcji, ale jeszcze większą z możliwości zaprogramowania ruchów robota i z zabawy nim. Robotyka to jedne z ulubionych zajęć przedszkolaków.

PEREŁKI - Mikołajowe przedstawienie

6 grudnia przedszkolaki miały okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu krakowskiego teatru SKRZAT. Zimowe przygody Krysi Kaprysi, bo taki tytuł nosiło przedstawienie, było opowieścią o dziewczynce, która nie była zbyt grzeczna. Na szczęście z pomocą skrzata zmieniła swe zachowanie i miała okazję spotkać się ze Św. Mikołajem.

PEREŁKI - Wyniki konkursu

ROZSTRZYGNIĘCIE RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO KRAKÓW JESIENIĄ.

W wyniku przeprowadzonego głosowania, wytypowano laureatów konkursu w II kategoriach:

Dzieci młodsze:

I miejsce: Taisa Urban

II miejsce: Iga Suchodolska

III miejsce: Kazimierz Pałys

Dzieci starsze:

I miejsce: Tymon Czech

II miejsce: Aleksander Cłapa

III miejsce: Aleksander Pasieka-Kołat

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU, GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA LICZNY UDZIAŁ

Koordynatorzy konkursu: Popek Jolanta, Złotnik Edyta

NARWALE - Andrzejki

30 listopada wszystkie Narwale wzięły udział w andrzejkowych wróżbach. Dzieci odszukiwały ukryte znaczenia w losowanych obrazkach, lanym wosku, wróżbach z butami, kubeczkami, tajemniczymi kwiatkami i z imionami. Jednak tak na prawdę, tego co nam przyniesie przyszłość, dowiemy się wkrótce.