Zapraszamy do galerii ,,Perełkowych" grup przedszkolnych:

aby pobrać zdjęcie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w zdjęcie (wyświetlane w pokazie obrazów) i wybrać opcję zapisz obraz jako...

NARWALE - warsztaty wielkanocne

Tuż przed świętami spotkaliśmy się w przedszkolu z rodzicami aby wykonać zajączki z polaru. Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci na przywitanie gości zaśpiewały dwie wiosenne piosenki, a potem rozwiązały świąteczną krzyżówkę. Potem przeszliśmy do celu spotkania, przedszkolaki dzielnie asystowały w szyciu maskotek i wybieraniu do nich dodatków.  Zapraszamy na fotorelację.

PEREŁKI - Straż miejska

Jak co roku odwiedzili nas w przedszkolu strażnicy miejscy z programem Autochodzik. Dzieci jak zwykle doskonale wiedziały ja należy zachować się na drodze oraz na pasach i aktywnie uczestniczyły w warsztatach odpowiadając na pytania, śpiewając i wykonując zadania. Zapraszamy na fotorelację.

PEREŁKI - Misja Skratek

Przedszkolaki z Perełki miały okazję podszkolić się z wiedzy dotyczącej odpadków, które można wrzucać do kanalizacji. Podczas przedstawienia poznały historię smoka Skratka, który spędził długie lata w krakowskich kanałach, w których ubrudził się niesamowicie przedmiotami wrzuconymi do kanalizacji. Dzieci pomogły mu oczyścić się z odpadków i wszystko skończyło się dobrze. Ach, mądre te nasze Perełki!

NARWALE - wiosenny kącik przyrody

W marcu przedszkolaki z grupy Narwali bawiły się w ogrodników. Sadziły cebulki, siały nasionka. Piękny mamy ogródek w sali na parapecie, który dzieci regularnie oglądają obserwując zachodzące w roślinkach zmiany. Już niedługo będziemy zjadać na kanapkach pędy cebuli i kiełki rzeżuchy oraz podziwiać wyhodowane kwiatki, a bazylia posłuży jako przekąska dla patyczaków.

PEREŁKI - powitanie wiosny

21 marca przedszkolaki z Perełki spotkały się w sali gimnastycznej na uroczystości powitania Wiosny. Każda grupa ubrała się w inny kolor tęczy. Dzieci odgadywały zagadki, śpiewały piosenki i brały udział w innych tradycyjnych obrzędach: pochód z gaikiem maikiem, wywiezienie marzanny na taczkach. Piękna to była uroczystość i wszyscy bardzo się starali. Wiosnę uznajemy za przywitaną, teraz czekamy na ciepłe, słoneczne dni pełne zielonych liści i kolorowych kwiatów.

PEREŁKI - robotyka VI

Na kolejnym spotkaniu z robotyki przedszkolaki z Perełki układały klockozaury. Nikt się nie bał, bo stworzenia to niezwykle kolorowe i całkowicie od dzieci zależne. Jak zwykle zabawa była przednia!

NARWALE - dzień kobiet

Chłopcy z grupy Narwali wykazali się wielką chęcią, aby uświetnić ten ważny dla wszystkich małych i dużych kobiet dzień. Gdy Panie zaproponowały im wykonanie dla dziewczyn z grupy ekskluzywnej personalizowanej biżuterii od razu wzięli się do pracy. Powstałe podczas zajęć popołudniowych bransoletki przypadły dziewczynkom do gustu tak bardzo, że padały groźby o nie ściągnięciu ich nigdy, nawet do mycia rąk!

Dołączamy się do życzeń, które chłopcy złożyli dziewczynkom, bądźcie szczęśliwe, małe kobiety!

NARWALE - animacje poklatkowe

Od jakiegoś czasu Narwale mają nową pasję. Wykonują w czasie wolnym animacje poklatkowe tworząc własne filmy. Ochotnicy zgłaszają się i przy użyciu tabletu z odpowiednią aplikacją oraz niezwykle profesjonalnych stojaków wykonują wymyślone i zaprojektowane przez siebie filmy. Oprócz gotowych teł i figurek z przedszkolnych półek w animacjach pojawiają się też autorskie scenografie i bohaterowie. Świetna to i niesamowicie twórcza zabawa dająca możliwość twórczego wykazania się w nieco inny niż dotychczas sposób.

PEREŁKI - robotyka V

Na piątym spotkaniu z robotyki przedszkole opanowały? skorpiony! Jak to dobrze, że plastikowe! A jeszcze lepiej, że to dzieci decydowały gdzie, jak szybko i z jakimi efektami dźwiękowymi się porusza. Programowanie samodzielnie stworzonych robotów to niezła frajda!