NARWALE - warsztaty "Podaruj chwilę" III

3 miesiące temu

Na kolejnych zajęciach z cyklu Podaruj chwilę, Narwale rozmawiały na temat niepełnosprawności wzrokowej osób niewidomych oraz doskonaliły zmysł dotyku. Z zasłoniętymi oczami rozpoznawały kształty i litery. Okazało się, że nie jest to takie proste zadanie. Dzieciaki dowiedziały się czym są obrazki brajlowskie i w jaki sposób są wykorzystywane przez osoby niewidzące. Starannie dotykając palcami, próbowały odgadnąć ukryte na nich przedmioty i zwierzęta. Na koniec spotkania przedszkolaki zabrały się do samodzielnego tworzenia własnych obrazków brajlowskich. W wielkim skupieniu dziurkowały ołówkiem po konturach otrzymanego wzoru, by później móc go pokolorować z opaską na oczach. Dla wszystkich Narwali było to ciekawe doświadczenie, gdyż ku zdziwieniu nie każdy zmieścił się w konturach swojego obrazka...