Z życia Perełki

Witamy w roku szkolnym 2023/2024!

W tym roku w przedszkolu będą się uczyć i bawić następujące grupy:

Ślimaczki, Żółwiki, Meduzy, Delfinki, Ośmiorniczki i Narwale.

Zaproszenie na pasowanie do ŻÓŁWIKÓW

Zapraszamy rodziców dzieci z grupy ŻÓŁWIKI na UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, które odbędzie się w dniu 24 października (wtorek) o godzinie 15.30.

Zapraszamy serdecznie rodziców na naszą uroczystość. Jeżeli rodzice nie mogą być obecni prosimy o kontakt z nauczycielem.

Prosimy o przygotowanie białych rajstop dla dziewczynek i ciemnych, jednolitych spodni dla chłopców (nie dresy).

Ubranka proszę dostarczyć do szatni w dniu 22.10 (poniedziałek) w podpisanych reklamówkach.

Pożeganie Dyrektora

30 czerwca odbyło się w "Perełce" uroczyste pożegnanie Pani Dyrektor Barbary Baster, która po latach tworzenia naszego przedszkola odchodzi na zasłużoną emeryturę. Przedszkolaki odśpiewały hymn przedszkola i recytowały podziękowania i życzenia! A na zakończenie wręczyły jej papierowe kwiaty.

Przy okazji przywitaliśmy kwiatami nową Dyrektor, Panią Marię Konik, która od 1 wrzesnia 2022 obejmie stanowisko i będzie przewodzić "Perełce".

Obchody dnia dziecka

W Perełce obchody dnia dziecka trwały az trzy dni.

W środę, 1. czerwca, przedszkolaki skakały na dmuchańcach i jadły watę cukrową. W czwartek, 2. czerwca, dzieci bawiły się z bańkami mydlanymi. W piątek, 3. czerwca, do Perełki zawitało kino.

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Rybki w Indiańskiej Wiosce

Grupa Rybki 19.05.2022r. odwiedziła Wioskę Indiańską w Zalesie. Czekało tam na nas wiele atrakcji w postaci gier i zabaw indiańskich np. strzelanie z łuku, bieg po indiańskim torze przeszkód. Na twarzach pojawiły się indiańskie wzory, a w czasie zabaw zdobywaliśmy punkty za indiańskie sprawności.

Powitanie wiosny w grupie Rybek

Sadzimy wiosenne cebulki

Wraz z nadejściem wiosny Rybki samodzielnie zasadziły cebulki kwiatowe zakładając w naszej sali mini hodowlę. To działanie było również okazją do poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Zauważenie pierwszych kiełkujących sadzonek przysporzyło dzieciom wiele radości i satysfakcji z codziennej pielęgnacji zasadzonych roślin.

Warsztaty z Pierwszej Pomocy

25 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym. Nasi podopieczni nauczyli się jak działa ratunkowy koc termiczny, ćwiczyli RKO, przypomnieli sobie numery alarmowe, uratowali nogę misia i założyli mu bandaż, a póżniej wstrzynęli mu lekarstwo za pomocą strzykawki. Spisali się na tyle dobrze, że każdy z nich na koniec otrzymał Dyplom Małego Ratownika.

Wycieczka do Wieliczki

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Grupa „Rybki” 19.04.2022r. wyruszyła do Wieliczki, aby poznać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Kopalni Soli „Wieliczka”. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który opowiedział nam w jak odnaleźć drogę do Solilandii. Odszukując ukryte obrazki i poznając legendy i opowieści pracy dawnych górników dotarliśmy do Solilandii, gdzie były skrzaty solne zwane inaczej SOLILUDKAMI. Na koniec wędrówki tajemnicza postać - Skarbnik przygotował dla nas zagadki i zadania, a także słodki poczęstunek w solnej sali.

Wiosenne warsztaty florystyczne

Wiosenne Warsztaty Florystyczne

W piątek (22.04) dwie grupy maluszków - Rozgwiazdki i Ślimaczki - miały okazję do zrobienia nieco bałaganu. Ziemia, łopatki, kwiaty i motylki poszły w ruch, a na zakończenie powstały piękne doniczki z kwiatami, które wprowadzą do pomieszczeń trochę wiosny. Dziękujemy Just in Nature - Warsztaty dla dzieci za możliwość takiej twórczej zabawy.

Spektakl w Teatrze ,,Groteska

21 kwietnia o godzinie 11.30 zgasły światła i rozpoczęła się podróż do zupełnie innego świata. Świata wzruszeń, strachów, zachwytów i innych prawdziwych emocji. W podróży brały udział Rekinki i Ośmiorniczki, a nieocenioną pomocą okazali się aktorzy Teatru Groteska, którzy przed tą wymagającą widownią, zaprezentowali spekrakl pt. Calineczka niezwykłe przygody.

Przedszkolaki już dopytują kiedy następny wyjazd.