Samorządowe Przedszkole nr 65

Z życia Perełki

W poniedziałek, 26.09.2022, wrzystkie Perełkowe przedszkolaki spotkały się w odświętnie ozdobionej sali rekreacyjnej na uroczystości powitania nowego roku przedszkolnego. Jak co roku każda z grup zaprezentowała swoją nazwę, znak grupowy oraz wykonała krótki pokaz artystyczny. Były piosenki, były wiersze, były także tańce. A wszystko w radosnej atmosferze.

Cóż pozostaje dodać? Witamy cię, nowy roku przedszkolny! Bądź owocny, radosny i twórczy!

Pożeganie Dyrektora

30 czerwca odbyło się w "Perełce" uroczyste pożegnanie Pani Dyrektor Barbary Baster, która po latach tworzenia naszego przedszkola odchodzi na zasłużoną emeryturę. Przedszkolaki odśpiewały hymn przedszkola i recytowały podziękowania i życzenia! A na zakończenie wręczyły jej papierowe kwiaty.

Przy okazji przywitaliśmy kwiatami nową Dyrektor, Panią Marię Konik, która od 1 wrzesnia 2022 obejmie stanowisko i będzie przewodzić "Perełce".

Obchody dnia dziecka

W Perełce obchody dnia dziecka trwały az trzy dni.

W środę, 1. czerwca, przedszkolaki skakały na dmuchańcach i jadły watę cukrową. W czwartek, 2. czerwca, dzieci bawiły się z bańkami mydlanymi. W piątek, 3. czerwca, do Perełki zawitało kino.

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Rybki w Indiańskiej Wiosce

Grupa Rybki 19.05.2022r. odwiedziła Wioskę Indiańską w Zalesie. Czekało tam na nas wiele atrakcji w postaci gier i zabaw indiańskich np. strzelanie z łuku, bieg po indiańskim torze przeszkód. Na twarzach pojawiły się indiańskie wzory, a w czasie zabaw zdobywaliśmy punkty za indiańskie sprawności.

Powitanie wiosny w grupie Rybek

Sadzimy wiosenne cebulki

Wraz z nadejściem wiosny Rybki samodzielnie zasadziły cebulki kwiatowe zakładając w naszej sali mini hodowlę. To działanie było również okazją do poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Zauważenie pierwszych kiełkujących sadzonek przysporzyło dzieciom wiele radości i satysfakcji z codziennej pielęgnacji zasadzonych roślin.

Warsztaty z Pierwszej Pomocy

25 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym. Nasi podopieczni nauczyli się jak działa ratunkowy koc termiczny, ćwiczyli RKO, przypomnieli sobie numery alarmowe, uratowali nogę misia i założyli mu bandaż, a póżniej wstrzynęli mu lekarstwo za pomocą strzykawki. Spisali się na tyle dobrze, że każdy z nich na koniec otrzymał Dyplom Małego Ratownika.

Wycieczka do Wieliczki

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Grupa „Rybki” 19.04.2022r. wyruszyła do Wieliczki, aby poznać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Kopalni Soli „Wieliczka”. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który opowiedział nam w jak odnaleźć drogę do Solilandii. Odszukując ukryte obrazki i poznając legendy i opowieści pracy dawnych górników dotarliśmy do Solilandii, gdzie były skrzaty solne zwane inaczej SOLILUDKAMI. Na koniec wędrówki tajemnicza postać - Skarbnik przygotował dla nas zagadki i zadania, a także słodki poczęstunek w solnej sali.

Wiosenne warsztaty florystyczne

Wiosenne Warsztaty Florystyczne

W piątek (22.04) dwie grupy maluszków - Rozgwiazdki i Ślimaczki - miały okazję do zrobienia nieco bałaganu. Ziemia, łopatki, kwiaty i motylki poszły w ruch, a na zakończenie powstały piękne doniczki z kwiatami, które wprowadzą do pomieszczeń trochę wiosny. Dziękujemy Just in Nature - Warsztaty dla dzieci za możliwość takiej twórczej zabawy.

Spektakl w Teatrze ,,Groteska

21 kwietnia o godzinie 11.30 zgasły światła i rozpoczęła się podróż do zupełnie innego świata. Świata wzruszeń, strachów, zachwytów i innych prawdziwych emocji. W podróży brały udział Rekinki i Ośmiorniczki, a nieocenioną pomocą okazali się aktorzy Teatru Groteska, którzy przed tą wymagającą widownią, zaprezentowali spekrakl pt. Calineczka niezwykłe przygody.

Przedszkolaki już dopytują kiedy następny wyjazd.

Konkurs Plastyczny

Mamy przyjemność ogłosić laureatów konkursu plastyczno-technicznego ,,Zabytki Krakowa":

I miejsce - Julia O z Ośmiorniczek

II miejsce - Mateusz B z Rybek

III miejsce - Kacper L z Ośmiorniczek

Wyróżnienie - Maja K z Ośmiorniczek

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!

Jasełka

W miły, już prawie świąteczny, poranek 22 grudnia grupa Rybek zaprosiła wszystkich przedszkolaków na wyjatkowe przedstawienie. Sześciolatki zagrały, zaśpiewały i zatańczyły historię Bożego Narodzenia, a swoim zaangażowaniem pokazały, że zasługują na miano prawdziwych artystów. Dziękujemy za przepiękne jasełka i życzenia świąteczne.